Publikohen formacionet zyrtare Granada – Man Utd – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Publikohen formacionet zyrtare Granada – Man Utd

20:33 | 08 Prill 2021

Granada – Man Utd, formacionet zyrtare.

Granada do të ndeshet me Manchester United në kuadër të çerekfinales së Europa League.

Granada bëri befasi duke eliminuar skuadrën e Napolit, ndërsa Manchester United pati dy duele të vështira ndaj Milanit, por që në fund dolën triumfues, shkruan lajmi.net.

Për Manchester United, Bailly, Jones dhe Martial nuk janë të gatshëm për këtë takim.

Për Granadan, mungesat janë më të theksuara, Fede, Lozano, Marin, Milla, Quina dhe Quini mungojnë.

Formacionet zyrtare të klubeve.

Granada: Rui Silva, Gonalons, Soldado, Puertas, Neva, Diaz, Montoro, Vallejo, Herrera, Domingos, Kenedy.

Manchester United: De Gea, Lindelof, Maguire, Pogba, Rashford, Greenwood, Fernandes, James, Shaw, Wan-Bissaka, McTominay.

Komento: