Publikohen rezultatet e para në Maqedoni, nuk do ta besoni sa vota ka fituar Blerim Reka – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Publikohen rezultatet e para në Maqedoni, nuk do ta besoni sa vota ka fituar Blerim Reka

19:47 | 21 Prill 2019

Mësohet se sa vota i ka fituar Blerim Reka

Kandidati i pavarur për president të Republikës së Maqedonisë së Veriut, shqiptari Blerim Reka. sipas të dhënave jozyrtare të shtabit analitik të tij ka fituar mbi 80 mijë vota.

Kjo është bërë e ditur për INA nga përfaqësues të partive opozitare ASH dhe BESA, që përkrahin kandidatin Blerim Reka.

Sipas të dhënave të KSHZ, deri në ora 18.30 në komunat me shumicë shqiptare kanë votuar mbi 160 mijë votues.

Komento: