Publikohen rezultatet, mbi 50 % e mësuesve votojnë për ta pezulluar grevën në arsim – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Publikohen rezultatet, mbi 50 % e mësuesve votojnë për ta pezulluar grevën në arsim

22:00 | 30 Shtator 2022

Greva në arsim ka mbi një muaj që ka filluar.

Janë numëruar votat e mësimdhënësve të shkollave në sistemin publik në vend. Rezultati përcakton se greva duhet të pezullohet dhe mësimi të fillojë të hënën.

Burime të transmetuesit publik konfirmojnë se nga të gjitha votat e mbledhura, e që jamë dërguar në Këshillin Grevist të SBASHK-ut, 54.88% janë për pezullim të grevës.

Ndërkohë, 45.12% e mësimdhënësve janë për vazhdimin e saj.

Komento: