Publikohet foto e rrallë, kush është personi që i bëri bashkë Shkurten dhe Shyhretën? – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Publikohet foto e rrallë, kush është personi që i bëri bashkë Shkurten dhe Shyhretën?

11:13 | 21 Tetor 2021

Janë ndër këntëtaret me të dashura për publikun shqiptarë.

Ato njihen si bilbilat e Kosovës, të cilat me zërin e tyre për dekada me radhë kanë argëtuar publikun shqiptar.

Fjala është për dy temrat e njohur të muzikës popullore, Shkurte Fejzën dhe Shyhrete Behlulin.

Përveç zërit dhe stilit të veçantë, këngëtaret e mirënjohura shquhen edhe për paraqitjetet mresëlënëse.

Këngëtaret në fjalë kanë qenë të pandashme deri para pak vitesh. Një përplasje mes këngëreve ka bërë që ato më mos t’i shohim se bashku.

Mirëpo se fundmi në rrjetet sociale po qarkullon një foto nga koha kur këngëtaret ishin ‘si motra’.

E në shoqëri të tyre ishte edhe këngëtarja e njohur kosovare, Gili.

Asokohet ato dukeshin të lumtura në shoqëri të njëra – tjetës. Edhe kësaj dite nuk dihet cila ishte arsyeja e vërtetë e prishjes së raporteve mes këngëtareve. /ORAinfo/

Komento: