Punë e krye! Perisic arrin marrëveshje me skuadrën gjigante – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Punë e krye! Perisic arrin marrëveshje me skuadrën gjigante

09:52 | 28 Janar 2019

Ivan Perisic ylli i Inter thuhet se ka arritur marrëveshje me kushtet personale me Arsenalin.

Sipas Libero, Perisic do të fitojë € 3 milion deri në qershor dhe pastaj € 6.5 milion deri në vitin 2022 nëse kredia e tij do të bëhet e përhershme këtë verë përcjel ORAinfo.

Megjithatë, struktura e transferimit të tij mbetet një pikë diskutimi pasi që Arsenali dëshiron ta marrë atë në hua me një opsion prej 35 milion euro për të blerë, ndërkohë që Interi do ta shesë atë përgjithmonë tani.

Edhe Beppe Marotta ka pranuar se ai ishte duke kërkuar një largim./ORAinfo/

Komento: