Punë e kryer, Bayerni po e transferon yllin 100 milionësh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Punë e kryer, Bayerni po e transferon yllin 100 milionësh

13:15 | 27 Maj 2019

Lothar Matthaus, mendon se Leroy Sane do të bashkohet me Bayern Munchen këtë verë.

Sane ka tërhequr interes nga Bayerni dhe Manchester City po planifikojnë të mbajnë bisedime me përfaqësuesit e tij me shpresën për ta siguruar atë në një kontratë të re, përcjell ORAinfo.

Legjenda e Bayernit dhe Gjermanisë, Matthaus, i thanë Sky në Gjermani: “Një lojtar i cili, në sytë e mi, do t’i kënaqë tifozët e Bajernit vitin e ardhshëm është Leroy Sane, unë jam i sigurtë se do të shkojë në Mynih.

“Nëse presidenti i Bayernit, Uli Hoeness publikisht zbulon se ai bën një përpjekje për lojtarin, do të thotë se ka diçka në këtë drejtim… Do të ishte një transferim fitues i të gjitha palëve”, ka thënë Matthaus./ORAinfo/

Komento: