Punë e kryer: Conte trajneri i ekipit të madh italian

08:40 | 09 Maj 2019

Conte ‘tradhton’ Juventusin, bëhet trajner i rivalit nga Serie A.

Antonio Conte ka befasuar të gjithë me ekipin e ri.

Conte është i gatshëm të rikthehet në Serie A.

Trajneri i njohur italian së fundmi ishte përmendur si kandidat për zëvendësues të Massimiliano Allegrit te ish skuadra e tij, Juventus.

Por, në orët e vona “Sky Sport” dhe “Goal Italia” kanë konfirmuar se ish menaxheri i Chelseat është pranë angazhimit në Inter, përcjell lajmi net.

Conte është duke finalizuar bisedimet me “Nerazzurrët” para rikthimit të tij në Serie A si trajner i lirë pas shkarkimit nga Chelsea.

Komento: