Punë e kryer, De Ligt i thotë “PO” gjigantit evropian – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Punë e kryer, De Ligt i thotë “PO” gjigantit evropian

17:59 | 21 Maj 2019

Kapiteni i Ajaxit, Matthijs de Ligt, ka zbuluar se mund të bashkohet me shokun e tij Frenkie de Jong te Barcelona.

De Jong, 75 milionë euro kaloi te Barça për sezonin, 2019-20, u konfirmua më herët gjatë vitit, ndërsa De Ligt thuhet se është pranë kalimit te klubi katalanas, përcjell ORAinfo.

Të dy lojtarët me Ajax e pushtuan botën e futbollit në garën e tyre në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Manchester City, Manchester United dhe Liverpool janë gjithashtu të interesuar për mbrojtësin 19-vjeçar, por De Ligt ka sugjeruar se e ardhmja e tij mund të jetë në Camp Nou me De Jong./ORAinfo/

Komento: