Punë e kryer, Fekir te gjiganti i madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Punë e kryer, Fekir te gjiganti i madh

12:02 | 24 Dhjetor 2018

Ylli i Lyonit, Nabil Fekir, raportohet se i është ofruar Real Madridit.

25-vjeçari ka qenë i përfolur për një transferim në “Bernabeu” edhe gjatë verës. Për të interesim ka shfaqur edhe Barcelona, dhe kontrata e tij do të përfundojë në vitin 2020, ndërsa Fekir nuk ka pranuar që ta vazhdojë kontratën dhe kjo e ka nervozuar presidentin e klubit francez, Jean Michel Aulas.

Francezi në këtë stinor ka shënuar gjashtë gola dhe ka bërë katër asistime në 16 ndeshje. Reali është duke e studiuar mundësinë për ta bërë një ofertë për Fekirin, raporton Marca.

Komento: