Punë e kryer: Higuain debuton në derbin e madh anglez

13:29 | 23 Janar 2019

Gonzalo Higuain aktualisht po kalon me mjekun e tij në Chelsea përpara se të transferohet në Stamford Bridge për t’u ribashkuar me Maurizio Sarri, me të cilin ka pasur sezonin e tij rekord në Napoli.

Pas përfundimit të të gjitha kontrolleve të nevojshme, ish sulmuesi i Milanit do të marrë pjesë në sesionin e tij të parë të trajnimit për klubin e tij të ri, siç raportohet nga Sky Sports.

Sulmuesi i Juventusit pritet të jetë më vonë në Londër, ku do të takohet me Chelsean për herë të parë, përpara se t’i nis testet mjekësore dhe nënshkrimin e kontratës më Chelsean.

Megjithatë, 31-vjeçari do të jetë i prerë mirë pasi ai duhet të regjistrohet deri në mesditë për të qenë pjesë e listës në ndeshjen kundër Tottenham Hotspur që luhet në mes javë.

Komento: