Punë e kryer! Higuain te Chelsea

00:02 | 09 Janar 2019

Marca njofton se sulmuesi i Milanit, Gonzalo Higuain është disa orë larg nga të qenit një lojtar Chelsea.

Sipas gazetës spanjolle, Higuain ‘ka thënë tashmë po’ te Chelsea dhe është afër finalizimit të kalimit të tij përcjell ORAinfo.

Ai më pas do të zëvendësonte Alvaro Morata, i cili humbi ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Ligës kundër Tottenham Hotspur të martën dhe thuhet se është duke shkuar në Sevilla.

31-vjeçari u bashkua vetëm me Milanin nga Juve verën e kaluar dhe ka shënuar tetë gola në 20 paraqitje për Diavolo këtë sezon.

Higuain do të bashkohet me Sarri, i cili e ndihmoi atë në Napoli gjatë një fushate 38-vjeçare, 2015-16./ORAinfo/

Komento: