Punë e kryer! Ja ku po transferohet Mbappe

20:33 | 15 Dhjetor 2018

PSG, nuk ka arritur objektivat për këtë sezon, e presidenti Nasser Al-Khelaifi dha atyre të gjitha yjeve hapësirë që të dominojnë, por që klubi parizian dominojë vetëm në Ligue 1 dhe League Cup.

Pavarësisht investimit të madh dhe cilësisë në ekip , thuhet se objektivat e rëndësishme nuk janë arritur përcjell ORinfo.

Ndërkohë figura kryesore të rëndësishme te ekipi francez mund të largohen. Nuk bëhet fjalë për Neymarin, por për yllin e ri Mbappen.

Për të hyrë në Madrid, Kylian Mbappé i ka kërkuar Benzemës të mos jetë pjesë e ekipit, pasi ai beson se ato janë të ngjashme dhe kjo do të zvogëlonte shanset e tij për të qenë front i padiskutueshëm brenda ekipit të bardhë.

jë nga kërkesat tjera është që të bëjë atë lojtarin më të paguar në botë duke mposhtur Lionel Messi, të njëjtën gjë bëri edhe Cristiano Ronaldon i cili u largua për shkak se ai nuk përputhet as pagën që ai kishte marrë argjentinasi në Barcelonë.

Ndoshta presidenti i Los Blancos do të bëjë gjithçka të mundshme për Mbappé të jetë pjesë e Real Madridit në sezonin e ri./ORAinfo/

Komento: