Punë e kryer, ja ku po transferohet Rabiot

09:27 | 06 Maj 2019

Massimiliano Allegri ka kërkuar përforcime për të qëndruar në stolin e Juventusit dhe, në veçanti, departamentet që kanë nevojë për përforcime janë mbrojtja dhe mesfushë.

Fabio Paratici, megjithatë, po punon për një transferim të mundshëm të mundshëm: Adrien Rabiot, i cili tashmë është i sigurt për të lënë Paris Saint-Germain dhe negociatat e tij me Real Madridin dhe Barcelonën kanë qenë të pasuksesshme,përcjell ORAinfo.

Nëse Rabiot do të arrinte në Torino, atëherë Paratici mund të punonte në një transferim të madh për mbrojtje. Objektivi i parë mbetet Matthijs de Ligt nga Ajax, i cili ndiqet nga Barcelona. /ORAinfo/

Komento: