Punë e kryer! Ja ku po transferohet Sturridge

09:31 | 16 Janar 2019

Sulmuesi i Liverpool, Daniel Sturridge është vendosur që të shqyrtojë një për oferta kontratash nga Major League Soccer, raporton The Sun përcjell ORAinfo.

29-vjeçari është përdorur me masë këtë sezon dhe është në gjashtë muajt e fundit të kontratës së tij me liderët e Premier League.

New York City FC, të cilët janë duke kërkuar një zëvendësim për David Villa, janë diskutuar si një vend i mundshëm për transferimin e Sturridge. Kujtojmë që vitin që e lamë pas, Strurridge ishte i kërkuar edhe nga Milan./ORAinfo/

Komento: