Punë e kryer: Ja kush do ta zëvendësojë Leonardon te Milani – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Punë e kryer: Ja kush do ta zëvendësojë Leonardon te Milani

12:52 | 24 Maj 2019

Gjigantët e Serie A Milan mund të ndihmohen nga Jorge Mendes, nëse ata shkojnë në gjueti për një menaxher të ri dhe një drejtues të ri sportiv gjatë verës.

Problemet në rossoneri nuk ekzistojnë vetëm në fushë. Ato shtrihen deri në dhomën e bordit. Pasiguria që ekziston atje po përkthehet në fushë.

Leonardo dhe Rino Gattuso mund të largohen të dy në verë dhe që do të largohen nga Menaxhimi i Elliot për të marrë një menaxher të ri dhe një drejtor të ri sportiv, përcjell ORAinfo.
Raportohet se Mendes mund të jetë kyç në këtë gjueti.

Ivan Gazidis e sheh Igli Tare dhe Luis Campos si zëvendësime për Leonardo.

Tare është e vështirë për të marrë kështu Campos bëhet prioritet.

Emri i tij ka qenë në orbitë që nga janari i kaluar.

Por ardhja e tij mund të shkaktojë një reaksion zinxhir.

Leonardo Jardim mund të vendosë të vijë në San Siro, nëse Campos largohet pasi që të dy prej tyre janë bashkëpunëtorë të ngushtë.

Dhe të dy prej tyre përfaqësohen nga Mendes, të cilët do të kenë një rol masiv për ta bërë këtë të ndodhë. Simone Inzaghi është gjithashtu një alternativë e mundshme. /ORAinfo/

Komento: