Punë e kryer, ja kush po zbarkon në “San Siro” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Punë e kryer, ja kush po zbarkon në “San Siro”

19:09 | 25 Dhjetor 2018

AC Milan dhe Chelsea po punojnë për një marrëveshje që do të shohë Alvaro Moratën drejt Serie A dhe Gonzalo Higuain do të lëvizin në anën tjetër, raporton Sport Mediaset përcjell ORAinfo.

Është raportuar gjerësisht se Maurizio Sarri e donte Higuain përpara fillimit të sezonit, por një marrëveshje nuk u materializua.

Tani, megjithatë, thuhet se Sarri mund të lejojë që Morata të largohet pasi që ai dhe shoku i tij i Olivier Giroud vazhdojnë të luftojnë për gola në Stamford Bridge.

Në anën tjetët, Milan është i intersuar për shërbimet e sulmuesit spanjoll./ORAinfo/

Komento: