Punë e kryer! Juventus arrin marrëveshje me yllin 200 milionësh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Punë e kryer! Juventus arrin marrëveshje me yllin 200 milionësh

11:59 | 15 Prill 2019

Joao Felix do të jetë i lumtur të bashkohet me Juventusin dhe agjenti i tij Jorge Mendes do të takohet me Fabio Paratici para ndeshjes Juve-Ajax për të diskutuar lëvizjen e tij të mundshme në Torino në verë.

Mendes, i cili ka marrëdhënie shumë të mira me Juven, po përpiqet ta bëjë ëndrrën e klientit të tij të vërtetë dhe nuk është i gatshëm të bjerë dakord për një marrëveshje të re me klubin portugez, përcjell ORAinfo.

Joao Felix ka një klauzolë lirimi prej 120 milionë eurosh të përfshirë në kontratën e tij dhe gjigantët e Liga Nos, të cilët dëshirojnë ta rrisin atë së shpejti në 200 milionë euro.

Mendes, megjithatë, dëshiron që Joao Felix të shkojë në një klub të lartë sa më shpejt që të jetë e mundur dhe takimi i ardhshëm do të jetë Juve hapi i parë për këtë sulmues 19-vjeçar të talentuar i cili tashmë ka zbuluar dëshirën e tij për të luajtur së bashku me idhullin e tij Cristiano Ronaldo një ditë./ORAinfo/

Komento: