Punë e kryer, Juventus dërgon personin kryesor në Londër për të nënshkruar me Sarrin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Punë e kryer, Juventus dërgon personin kryesor në Londër për të nënshkruar me Sarrin

08:55 | 13 Qershor 2019

Drejtori sportiv i Juventusit Paratici ka shkuar në Londër për të përfunduar marrëveshjen për Maurizio Sarri.

Zhvendosja e Sarri në Juventus është pothuajse marrëveshje e kryer dhe vetëm pritet që klubet të arrijnë marrëveshjen përfundimtare, përcjell ORAinfo.

Dje Paratici u ul në Londër për një takim me Chelsea në përpjekje për të zgjidhur polemika të lidhura me klauzolën e lirimit të Maurizio Sarritë, i cili do të donte që marrëveshja të përfundonte së shpejti.

Pronari i Chelsea, Abramovich, po merr kohën e tij para se ai të liron Sarrit, ndërsa rusi vazhdon të kërkojë kompensim duke e ditur se ai duhet të derdhë pak më shumë se 3.5 milion euro për të rrëmbyer Lampard nga Derby County dhe pa pagesë paraprake ai nuk do t’i japë dritën jeshile operacion.

Juve mbetet shumë i sigurt për suksesin e negociatave dhe prania e Paratici në Angli është dëshmi se kampionët italianë besojnë se një marrëveshje është e afërt. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!