Punë e kryer! Kësaj skuadre do t”i takojë Eriksen

15:29 | 16 Janar 2019

Christian Eriksen, duket se nuk do ta vazhdojë kontratën me Tottenhamin.

Real Madridi është gëzuar pa mas pasi që ylli i Tottenham, Christian Eriksen është larg një marrëveshje të re me Spurs, raporton AS përcjell ORAinfo.

Kontrata aktuale e 26 vjeçarit skadon në fund të sezonit të ardhshëm, dhe bisedimet mbi një zgjatje kanë shkuar pothuajse askund deri më tani.

Kjo do të inkurajojë Blancos, të cilët janë duke kërkuar të transferojë mesfushorin e Danimarkës./ORAinfo/

Komento: