Punë e kryer! Kësaj skuadre do t”i takojë Martial – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Punë e kryer! Kësaj skuadre do t”i takojë Martial

18:37 | 19 Janar 2019

Matt Upson mendon se Anthony Martial mund të jetë e ardhmja për Man Utd dhe faktori i ndjeshëm rreth klubit ka çuar tek ai gati duke rënë dakord për një marrëveshje të re.

Martial është afër arritjes së një marrëveshjeje me Unitedin gjatë një kontrate të re pesëvjeçare, raporton Sky Sports News përcjell ORAinfo.

“Unë mendoj se faktori i ndjeshëm rreth Man Utd ka ndihmuar patjetër që këto bisedime të zhvillohen,” tha ai.

“Pasi që Jose Mourinho u largua nga klubi, ka pasur një ndjenjë krejt tjetër në dhomën e veshjes dhe në të gjithë klubin.

“Është shumë pozitive për të, është një klub i mahnitshëm për të luajtur dhe fakti që ai ka luajtur pak më shumë në qendër apo përpara në një ndeshje në të cilën Solskjaer ka ndihmuar me të vërtetë”, ka thënë Upson./ORAinfo/

Komento: