Punë e kryer, kësaj skuadre do t”i takojë Willian

10:00 | 14 Janar 2019

Willian ,ka sqaruar se e ardhmja e tij është në Chelsea pasi goli i tij fitues i ndihmoi Blutë për një fitore 2-1 ndaj Newcastle në Stamford Bridge të shtunën përcjell ORAinfo.

Rezultati ndihmoi Chelsea për të shtrënguar kapjen e tyre në vendin e katërt në Premier League dhe më pas Willian tregoi se ai do të mbetet në Stamford Bridge.

Pati shumë spekulime rreth të ardhmes së tij, pasi i përfol se ekipi i Barcelonës është i interesuar për të dhe se mund të bëjë një nënshkrim të tij.

Sidoqoftë, Willian ka pranuar se nuk do të largohet nga Chelsea./ORAinfo/

Komento: