Punë e kryer! Këtë fanellë do ta bartë De Gea – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Punë e kryer! Këtë fanellë do ta bartë De Gea

00:00 | 09 Shkurt 2019

David De Gea është afër për të nënshkruar një kontratë të re pesëvjeçare me Manchester Unitedin, raporton The Metro përcjell ORAinfo.

Djajët e Kuq kanë punuar për zgjatjen e portierit nga Spanja për një marrëveshje të re për disa kohë, por negociatat janë zhdukur pothuajse jashtë terrenit mes luftimeve të klubit nën urdhrat e Jose Mourinho.

United kohët e fundit nxiti një zgjatje një vjeçare në kontratën e tij, që do të thotë se ai është i lidhur me klubin deri në vitin 2020.

Por ata janë të sigurtë se do të qëndrojnë për një kohë të gjatë, me një marrëveshje që do të zgjasë deri në 2024 dhe do të shohë fitimin e £ 375,000 -për javë në pritje për t’u nënshkruar./ORAinfo/

Komento: