Punë e kryer! Këtë fanellë do ta vesh Abate – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Punë e kryer! Këtë fanellë do ta vesh Abate

16:01 | 09 Shkurt 2019

Ignazio Abate po konsideron largimin nga AC Milan në fund të sezonit për t’u bashkuar me LA Galaxy, thotë La Repubblica përcjell ORAinfo.

32-vjeçari iu bashkua grupit në San Siro 20 vjet më parë dhe ka bërë mbi 300 paraqitje.
Kontrata e tij do të përfundojë në fund të sezonit dhe duket se do të bashkohet me klientin e Mino Raiola, Zlatan Ibrahimovic në ekipin e MLS./ORAinfo/

Komento: