Punë e kryer! Këtë fanellë do ta vesh Martial – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Punë e kryer! Këtë fanellë do ta vesh Martial

16:28 | 30 Janar 2019

Manchester United, nuk e ka ndërmend të i largojë futbollisët e mirë.

Ylli francez i Manchester Unitedit, Anthony Martial ka rinovuar me “Djajtë e kuq”, një kontratë e re që e mban në “Old Trafford” deri në vitin 2024.

23-vjeçari ishte një nga lojtarët më të kërkuar këtë afat kalimtar pasi kontrata e tij do të skadonte në fund të sezonit. Skuadra favorite për të nënshkruar një para-kontratë me francezin ishte Juventusi.

23-vjeçari është një nga lojtarët më të mirë në Premier Ligë dhe mendohet se do të ketë një të ardhme të ndritur me Unitedin.

Komento: