Punë e kryer: Konfirmohet transferi i Milanit

19:42 | 21 Janar 2019

Tashmë gjithçka është e qartë. Sulmuesi polak i Genoas, Kryzstof Piatek përfundimisht do të jetë lojtarë i Milanit.

Largimin e tij drejt Milanit e ka konfirmuar edhe bashkëlojtari i tij te Genoas, përcjell ORAinfo.

Mbrojtësi i Genoas, Domenico Criscito, foli për Sky Sportin pas humbjes Grifone 2-0 kundër AC Milan.
“Ne luajtëm një lojë të mirë, por ishim të lodhur në 20 minutat e fundit.
Piątek? Është e vështirë për ne, sepse ai shënoi gjysmën e shumës totale të golave që kemi shënuar këtë sezon. Ai është një lojtar i madh dhe ne do ta humbasim atë. Shpresoj që klubi të arrijë ta mbajë atë, lojtarët si ai janë të rëndësishëm, le të shohim se çfarë ndodh”, tha ai.

Megjithatë, të premten e kaluar, përfaqësuesit e Genoa të kryesuar nga presidenti Preziosi takuan Leonardo, Maldini dhe Ivan Gazidis për të negociuar një marrëveshje, me të cilën marrëveshja ishte një lëvizje e përhershme për një tarifë prej rreth 35 milionë euro.

Piatek pritet të bëjë një hap të madh në aspektin e pagës. Në Luigi Ferraris, zbulesa polake fitoi 500 mijë euro në sezon. Ndërkohë, në Milano, ai do të nënshkruajë një kontratë pesëvjeçare me vlerë 2 milionë euro në sezon. /ORAinfo/

Komento: