Punë e kryer, ky do të jetë trajneri i ri i Milanit

19:52 | 23 Dhjetor 2018

Dje, Milan konfirmoi se ata ende besojnë në Gattuso, megjithëse kjo është vetëm gjysma e tregimit.

Dy ndeshjet e ardhshme, kundër Frosinone dhe SPAL, do të jenë vendimtare për të ardhmen e Gattuso përcjell ORAinfo.

Në fakt, në mënyrë që Gattuso të mbetet i sigurt, ai do të duhet të rrëmbej gjashtë nga gjashtë pikë.
E gjitha ka të bëjë që Milani të jetë në katër të parët, që do të thotë të konkurrojë në Champions League sezonin e ardhshëm.

Meqë skuadra ka krizë të rezultate , klubi ka filluar të shikojë rreth zëvëndësimeve të mundshme, nëse Gattuso nuk ndryshon asgjë në ndeshjet që i ka përpara.

Ish-menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, është kandidati kryesor i trajnerit të ri të Milanos, Ivan Gazidis, i cili gjithashtu ka punuar edhe për Topçinjtë.

Me një fjalë Wenger mund të vendosë të thotë ‘po’ tek Rossonerët./ORAinfo/

Komento: