Punë e kryer: Ky do të jetë trajneri i ri iMialnit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Punë e kryer: Ky do të jetë trajneri i ri iMialnit

09:06 | 23 Maj 2019

Trajneri i Lazios Simone Inzaghi po shqyrton një propozim nga Milani, dhe jo Juventusi, për të lënë Lazion.

Trajneri është i freskët nga fitorja e Coppa Italia me një fitore përfundimtare 2-0 ndaj Atalanta.

Sipas gazetës Corriere della Sera dhe La Gazzetta dello Sport, Inzaghi mori një telefonatë nga Milano për të pyetur për disponueshmërinë e tij, përcjell ORAinfo.

Ai do të ndjekë gjurmët e vëllait të tij të vjetër Pippo, i cili ishte trajner i Milanit për sezonin 2014-15.

Lazio është ende e vendosur të mbajë Simone Inzaghi dhe ka paraqitur një kontratë të re me vlerë 1.8 milion euro në vit plus bonuse të performancës.

Paga e tij aktuale është 1.2 milion euro në vit në Stadio Olimpico. /ORAinfo/

Komento: