Punë e kryer, ky është drejtori sportiv i ri i Milanit

09:14 | 05 Qershor 2019

Zvonimir Boban, mund të bashkohet me Paolo Maldini si drejtor i ri i sportit të Milanit, raporton Corriere della Sera.

Kroati ishte pjesë e asaj historie të kuqezinjve nga 1991 në 2001, duke u pensionuar pas një sezoni në Celta Vigo, përcjell ORAinfo.

Ai punoi si një ekspert në Itali dhe Kroaci, por në vitin 2016 u emërua Zëvendës Sekretar i Përgjithshëm i FIFA-s.

Maldini pritet të pranojë rolin e drejtorit teknik, duke e lënë atë të drejtorit të sportit në Boban.

Do të ishte pjesë e transformimit të ndezur nga CEO Ivan Gazidis, pasi Leonardo dhe Gennaro Gattuso u larguan./ORAinfo/

Komento: