Punë e kryer! Ky është ekipi i Rodriguez

14:00 | 20 Janar 2019

Arsenali është i gatshëm të ofrojë Mesut Ozil në Bayern Munich si pjesë e një marrëveshje për të transferuar James Rodriguez në Angli, raporton Don Balon përcjell ORAinfo.

Kolumbiani, i cili është në hua në skuadrën bavareze nga Real Madridi, ka qenë i lidhur ngushtë me një rikthim të hershëm te Los Blancos pas është i pakënaqur në Gjermani.

Gunners shpresojnë megjithatë ta çojnë atë në Premier Ligë dhe të ofrojnë Ozilin, i cili është kufizuar në javët e fundit nën udhëheqjen e Unai Emery, e kështu Topçinjtë e duan yllin e Bundesligës./ORAinfo/

Komento: