Punë e kryer, ky është trajneri i ri i Chelseas – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Punë e kryer, ky është trajneri i ri i Chelseas

16:13 | 29 Maj 2019

Chelsea, janë të gatshëm të kalojnë në planin e tyre afatgjatë për të punësuar Frank Lampard si trajner të tyre të re nëse Maurizio Sarri shkarkohet këtë verë, thotë Daily Mail.

Blues shpresonin që Lampard të merrte disa vite eksperiencë menaxheriale nën rripin e tij para se ta çonte atë në Stamford Bridge, përcjell ORAinfo.

Por, me Sarrin të lidhur me Juventusin dhe Romën, klubi është i gatshëm ta emërojë n Lampard më shpejt se sa pritej nëse shefi italian dëshiron të largohet./ORAinfo/

Komento: