Punë e kryer, ky është trajneri i ri i Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Punë e kryer, ky është trajneri i ri i Milanit

11:07 | 12 Qershor 2019

AC Milan ka zgjedhur menaxherin e Sampdorias, Marco Giampaolo si njeri për të udhëhequr klubin në sezonin e ardhshëm, zbulon Gazzetta dello Sport

Rossonerët kanë qenë në kërkim të një menaxher të ri që kur u zbulua se Gennaro Gattuso do të largohej nga klubi pas përfundimit në vendin e pestë në sezonin e kaluar, përcjell ORAinfo.

Giampaolo ka qene me Sampdorian qe nga korriku 2016 dhe ka marre klubin ne finalet e 11, 10 dhe te 9-te ne tre sezonet e tij si trajner./ORAinfo/

Komento: