Punë e kryer! Ky lojtar në janar largohet nga Milan

21:20 | 08 Dhjetor 2018

Dyshja e portierëve Donnarumma është gati të ndahet në Milan.

Një vit e gjysmë pas zgjedhjes së diskutueshme që i gjeti të dy nën të njëjtën çati, dy vëllezërit do të ndahen në janar përcjell ORAinfo.

Natyrisht, Gianluigi do të qëndrojë në AC Milan dhe do të luajë ndeshjen e tij të 100-të 90 minuta në Serie A kundër Torinos nesër.

Kështu, do të jetë deri në Antonio i cili do të kërkojë më shumë kohë të lojës diku tjetër, me sa duket në kredi, raporton Gazzetta dello Sport.

Nuk dihet ende se ku, por gjëja e rëndësishme është gjetja e vazhdimësisë, ndoshta në Greqi, ku ai më parë luajti për Asteras Tripolis ./ORAinfo/

Komento: