Punë e kryer: Leonardo po e sjell super yllin në San Siro – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Punë e kryer: Leonardo po e sjell super yllin në San Siro

20:44 | 11 Shkurt 2019

Gjiganti italian Milan nuk ka të ndalur në sjelljen e yjeve në San Siro.

Milan në janar ka sjell dy yje Piatek dhe Paqueta të cilët kanë rritur cilësinë në klub.

Është zbuluar se drejtori sportiv i Rossonerëve, Leonardo, ka bërë përpjekje serioze për Stefano Sensi nga Sassuolo karakteristikat e të cilit i kujton Verratti, i cili u nënshkrua nga drejtori për PSG në 2012.

Mesfushori është gjithashtu në listën e dëshirës së Leonardo për çmimin e lirë përcjell ORAinfo.

Siç mësohet nga Calciomercato, në ditët e fundit, menaxhmenti i Sassuolo informoi Milanin për çmimin që së shpejti do të rritet.

Deri më sot Sensi vlerësohet në 25 milionë euro, ndërsa operacioni mund të zvogëlohet për sa i takon Neroverdi si Plizzari i Milanit.

Prandaj, për qershor, Leonardo synon të bëjë një përpjekje tjetër për të sjell lojtarin në San Siro. /ORAinfo/

Komento: