Punë e kryer! Mandzukiç firmosë për këtë skuadër – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Punë e kryer! Mandzukiç firmosë për këtë skuadër

18:59 | 05 Janar 2019

Mario Mandzukiç, thuhet se ka firmosur një kontratë të re që do ta mbajë atë në Juventus deri në qershor 2022 përcjell ORAinfo.

Sipas Corriere dello Sport, ylli i Kroacisë është i gatshme të bëjë pjesën tjetër të karrierës së tij tek bardhezinjtë.

Ai është në formën më të mirë , ndërsa këtë sezon ai ka kontribuar tashmë nëntë gola dhe katër asiste në 21 paraqitje konkurruese.

Kontrata aktuale e 32-vjeçarit do të përfundojë në qershor të vitit 2020.

Mandzukiç u nënshkrua nga Atletico Madrid për 21 milion € në verën e vitit 2015./ORAinfo/

Komento: