Punë e kryer: Milinkovic-Saviç në janar në Milan

12:57 | 21 Dhjetor 2018

Përkundër një fillim negativ të sezonit, Sergej Milinkoviç-Savic është ende një lojtar që tërheq interes të madh në të gjithë Evropën, me Interin dhe Juventusin thuhet se janë ekipet më të interesuara për mesfushorin serb.

Por nga lajmi kryesor mbërrijnë lajme të habitshme që mund të largohen nga të dy suitors tronditur.

Sipas gazetarit të mirënjohur Franco Melli, i cili foli në një intervistë me Radio Radio, marrëveshja mes Lazio dhe AC Milan për të sjellë Milinkoviç-Saviç në San Siro në janar për 70 milionë euro është pothuajse i mbyllur.

Melli thuhet se është shumë afër presidentit të Lazios Claudio Lotito.

Komento: