Punë e kryer! Mourinho te Real Madridi

14:58 | 20 Dhjetor 2018

Jose Mourinho duket se përfundimisht do të jetë tek Real Mdridi.

Jose Mourinho u shkarkua nga Manchester United, pas formës së dobët në skuadër.

Por, trajneri portugez nuk do të mbetet pa punë edhe për shumë gjatë, pasi Florentino Perez e dëshiron rikthimin e tij në ‘Santiago Bernabeu’.

Ish-drejtori sportiv i Real Madrid, Predrag Mijatovic, ka thënë se presidenti i madrilenëve është i dashuruar në Mourinhon dhe nuk sheh trajner tjetër më të mirë.

“Nuk e di saktësisht mundësinë e rikthimit, por që unë them se ekziston mundësia e madhe që ai të rikthehet”, ka thënë Mijatovic, përcjell “lajmi.net”.

“E them këtë pasi kam biseduar me Perezin, ndërsa ai e pëlqen shumë Mourinhon dhe çdo herë që përmendet një ndërrim i trajnerit, presidenti gjithmonë e thotë emrin e tij.”, ka shtuar më tej ish-drejtori i Real Madridit.

Komento: