Punë e kryer: Rabiot arrin marrëveshje me klubin e madh evropian – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Punë e kryer: Rabiot arrin marrëveshje me klubin e madh evropian

15:29 | 16 Shkurt 2019

Aksioni i Adrien Rabiot në Barcelonë ka qenë një nga telenovelat e tregut të transfereve të dy muajve të fundit, por tani duket se fundi i saj mund të afrohet.

Siç raportohet nga Le Parisien, mesfushori francez, i cili nuk do të ripërtërijë kontratën me PSG-në, ka rënë dakord për gjithçka me Barcelonën: paga, bonus i nënshkruar dhe projekti sportiv, përcjell ORAinfo.

Megjithatë, burimi francez vë në dukje se lojtari, i lirë të angazhohet me ndonjë klub për të ardhmen që nga 1 janari, ende nuk ka nënshkruar ndonjë gjë.

Ky informacion vjen thuhet direkt nga mjedisi i Rabiot.

“Por kur Adrien do të donte të shtypte butonin, gjërat do të zgjidhen”, thonë burimet. /ORAinfo/

Komento: