Punë e kryer! Rabiot do ta vesh këtë fanellë

10:06 | 19 Dhjetor 2018

Paris Saint-Germain do të përpiqet të shesë mesfushorin Adrien Rabiot në janar dhe jo të humbasë atë falas në verë, raporton L’Equipe përcjell ORAinfo.

Drejtori sportiv i klubit Antero Henrique ka thënë se 23-vjeçari ka njoftuar klubin se ai nuk do të nënshkruajë një kontratë të re dhe do të largohet falas në verë.

Por PSG do të shikojë për të shmangur atë situatë dhe në vend të kësaj të nxjerrë të holla prej Franczit , ani pse ai ka ende gjashtë muaj të mbetur në kontratën e tij. Dje është veç konfirmuar se Rabiot ka arritur marrëveshje me Barceloën./ORAinfo/

Komento: