Punë e kryer! Ramsey te gjiganti italian

09:01 | 07 Janar 2019

Juventusi është i gatshëm të nënshkruajë, Aaron Ramsey këtë muaj dhe jo të presë që kontrata e mesfushorit të skadojë në fund të sezonit, raporton Calciomercato përcjell ORAinfo.

Ramsey njoftohet se ka rënë dakord të bashkohet me Bianconerin në verë në një marrëveshje pesëvjeçare me vlerë në rajon prej € 10million (£ 8.9m / $ 11.4m) në vit.

Megjithatë, Juventusi po konsideron të sjellë marrëveshjen atë këtë muaj dhe janë të gatshëm të paguajnë rreth 10 milion euro për Uellsianin./ORAinfo/

Komento: