Punë e kryer! Ylli i madh do të zbarkojë në “San Siro” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Punë e kryer! Ylli i madh do të zbarkojë në “San Siro”

17:02 | 23 Dhjetor 2018

Menaxheri i Chelseat, Maurizio Sarri ka qenë në kontakt telefonik me Gonzalo Higuain, , pasi Alvaro Morata është i hapur për një kalim te Milani përcjell ORAinfo.

Sipas Sport Mediaset, Sarri po punon në mënyrë aktive prapa skenave për të organizuar një ribashkim me ish sulmuesin e Napolit.


Trajneri gjithashtu ka telefonuar Pipita-n muajin e kaluar për të diskutuar situatën e tij.

Higuain nuk ka shënuar në Serie A për gjashtë javë dhe gjithnjë e më shumë është e pamundur të shohë Milanin që të paguajë 36 milion euro për të blerë, pasi ka grumbulluar 18 milionë euro për huazimin një sezonal.

Juventusi do t’i duhet të japë edhe shumë të qartë, por Milan shpreson të dërgojë Higuain në Stamford Bridge në janar për gjashtë muajt e fundit të kredisë dhe të dorëzojë opsionin për të blerë.

Në këmbim, ata do të merrnin Moratën me një kredi gjashtëmujore me mundësi për të blerë./ORAinfo/

Komento: