Putin në Beograd, ja mesazhi i tij para popullit serb

14:51 | 17 Janar 2019

Presidenti rus Vladimir Putin sot vizitoi Serbinë, me ç’rast mbajti një takim me Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiq.

Ai falënderoi Presidentin e Serbisë dhe qytetarët për pritjen dhe ua shprehu atyre kënaqësinë që e pati në vizitën e një populli mik dhe vëllazëror të Rusisë.

“I nderuar zoti President, keni bërë shumë gjatë viteve të fundit për zhvillimin e marrëdhënieve ruso-serbe dhe sot do të kem një mundësi të mirë për t’iu paraqitur me një çmim shtetëror për kontributin tuaj për gjithçka që keni bërë”, tha Putini për Vuçiq në fjalën e tij të hapjes përpara bisedës me dy delegacione. /ORAinfo/

Komento: