Putini i sëmurë, i ka më pak se dy vjet jetë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Putini i sëmurë, i ka më pak se dy vjet jetë

17:04 | 27 Qershor 2022

Presidenti i Rusisë, duket se po vuan nga shumë sëmundje.

“Vladimir Putin ka më pak se dy vjet jetë pasi ai vuan nga sëmundje të shumta të rënda”. Kështu deklaroi kreu i shërbimit të inteligjencës ukrainase.

Gjeneralmajor Kyrylo Budanov tha se spiunët e Kyivit që depërtuan në Kremlin i bënë pretendimet bazuar në ‘inteligjencën njerëzore’. Budanov tha se Putinit nuk i kanë ngelur edhe shumë vjet jetë, sipas Daily Mail.

Qëndrimi i dobët i Putinit dhe fytyra dhe qafa në dukje e fryrë ndezën spekulime për shëndetin e liderit, i cili thuhet se është dëmtuar që nga pushtimi i Ukrainës.

Udhëheqësi i Kremlinit u pretendua në prill se kishte nevojë për një operacion urgjent të kancerit. Putin gjithashtu thuhet se vuan nga Parkinson dhe ‘simptomat skizofrenike’.

Komento: