Që kur erdhi ky futbollist, Milan pa “dritë me sy” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Që kur erdhi ky futbollist, Milan pa “dritë me sy”

16:59 | 13 Shkurt 2019

Ekziston një optimizëm dhe entuziazëm i madh për Milanin, i cili po vazhdon të sjellë rezultate pozitive në garën në vendin e katërt.

Edhe një ish yll i rossonerëve si Demetrio Albertini komentoi për momentet e shkëlqyeshme të Milanos përcjell ORAinfo.

“Tifozët kërkojnë dhe dëshirojnë çdo gjë menjëherë, por shpesh disa lojëra nuk dhezin. Gattuso ka kuptuar se çfarë mund të japë Bakayoko Milanit, pavarësisht fillimit të vështirë për shkak të faktit se ai nuk ka luajtur një kohë të gjatë. Gjithashtu do të ketë nevojë për Biglia, por fusha e mesit tani ka ekuilibrin “.

Albertini ka folur në mënyrë të veçantë në lidhje me blerjet e reja të afatit kalimtar të janarit.

“Piątek ende mund të përmirësohet shumë, ai mund të shënojë edhe më shumë gola. Më pëlqen shumë Paqueta, ka një stil amerikano-jugor dhe futet shpejt në aksione.

Ai ka konkretitetin evropian-argjentinas, por klasën braziliane. Ai solli kualitet në mesfushën e Milanit që mungonte “, ka thënë legjenda e Milanit./ORAinfo/

Komento: