Që nga viti 1990, sot kjo i ndodhi Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Që nga viti 1990, sot kjo i ndodhi Milanit

22:19 | 26 Janar 2019

AC Milan aktualisht po luan kundër Napolit në San Siro në Miano.

Ky është një ndeshje shumë interesante midis trajnerit të Milanit Rino Gattuso dhe ish-trajnerit të Milanit Carlo Ancelotti i cili është tani me Napoli përcjell ORAinfo.


E pra kjo është hera e parë që AC Milan ka përdorur 11 lojtarë të cilët janë të lindur në vitin 1990 ose më të lartë.

Nga Donnarumma në Romagnoli duke kaluar nga Paqueta dhe Cutrone, ky është formacioni më i ri që ka pasur ndonjëherë ka pasur Milan./ORAinfo/

Komento: