Që ta mbajë Neymarin në ekip, PSG po ia rrëmben yllin Realit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Që ta mbajë Neymarin në ekip, PSG po ia rrëmben yllin Realit

17:43 | 23 Dhjetor 2018

Paris Saint-Germain duket i vendosur për të sjellë Casemiro nga Real Madrid në Ligue 1 si një mënyrë për të shmangur çdo potencial të një dalje nga Neymar, thotë Don Balon përcjell ORAinfo.

Mesfushori mbrojtës brazilian është një shok i pandashëm i sulmuesit të PSG dhe ka qenë më pak i vlerësuar ndaj Los Blancos pasi Santiago Solari mori në krye ekipin e bardhë.

Tani, kampionët francezë do të përpiqen të çmojnë 26-vjeçarin nga La Liga në mënyrë që ta mbajnë Neymarin të qetësuar në kryeqytet./ORAinfo/

Komento: