Qeveria e Kosovës bëhet gati për ta pritur ambasadorin Grenell – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Qeveria e Kosovës bëhet gati për ta pritur ambasadorin Grenell

17:52 | 21 Shtator 2020

Richard Grenell pritet që për pak qaste të mbërrijë në Kosovë.

Qeveria e Kosovës është bërë gati për ta pritur ambasadorin Richard Grenell, që është emisar special i presidentit Donald Trump, për dialogun Kosovë – Serbi.

Grenell vjen në Kosovë bashkë me 13 zyrtarë të tjerë të Departamentit të Shtetit.

Ambasadori Grenell pritet ta vizitojë Prishtinën dhe Beogradin për zbatimin e marrëveshjeve të Kosovës dhe Serbisë, të nënshkruara dy javë më parë në Shtëpinë e Bardhë.

Pas pak çasteve pritet të nisë takimi mes tij dhe kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti.

Komento: