Qeveria e Kosovës rrit numrin e këshilltarëve në këtë Ministri – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Qeveria e Kosovës rrit numrin e këshilltarëve në këtë Ministri

14:50 | 12 Shkurt 2019

Sot është mbajtur mbledhja e radhës nga Qeveria e vendit.

Në këtë mbledhje qeveria ka aprovuar propozim-vendimin për rritjen e numrit të këshilltarëve në ministrinë e Zhvillimit Rajonal.

Kjo është bërë me kërkesë të ministrit, Rasim Demiri dhe me arsyetimin e rritjes së projekteve.

Pesë ministra abstenuan ndaj të njëjtit propozim.

Komento: