Rabiot- Milan, vjen lajmi “bombë” nga Italia – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Rabiot- Milan, vjen lajmi “bombë” nga Italia

16:30 | 15 Shkurt 2019

Një nga talentet më interesante të momentit po humbet praktikisht gjatë gjithë sezonit aktual.
Adrien Rabiot ka qenë jashtë skuadrës së PSG që nga dhjetori i kaluar përcjell ORAinfo.

Arsyeja? Vendimi për të ‘prishur’ me skuadrën parisian dhe jo për të rinovuar kontratën që skadon në qershorin e ardhshëm, në mënyrë që jo vetëm të krijojë dëm ekonomik në klub, por të largohet nga skuadra në të cilën ai u rrit dhe shpërtheu .

Rabiot pra, se deri në fund të dhjetorit është praktikisht jashtë skuadrës së Tuchel . Ai do të largohet nga PSG në fund të sezonit.

Mesfushori dukej i gatshëm për të nënshkruar për Bayern, i cili gjatë javëve të fundit kishte kaluar konkurrencën dhe shpresonte të rrëmbej më parë. Por sipas një raporti në Bild Bayern ai do të jetë tërhequr prapa në garën për lojtarin, sidomos pas “jo” për shkëmbimin me Javi Martinez për seancën e janarit.

Pra, e ardhmja Rabiot mbetet e paqartë. Milani, duke I fokusuar në marrëdhënien e shkëlqyer që francezi ka me Leonardon, mund të bjerë në garë dhe të propozojë një ofertë të re të kontratës për lojtar, do të ishte një përforcim për të thënë aspak prestigjioz për sezonin e ardhshëm. /ORAinfo/

Komento: