Rabiot te Milan, Leonardo jep lajmin që pak kush e priste – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Rabiot te Milan, Leonardo jep lajmin që pak kush e priste

19:22 | 24 Shkurt 2019

E ardhmja e Adrien Rabiot është ende e pazgjidhur.

Për disa javë ka pasur lajme për një marrëveshje praktikisht arritur në mes të futbollistit francez, dhe Barcelonës.

Ai foli edhe për një pagë prej 10 milionë euro në vit, plus një tjetër 10 milion si komisionet për nënshkrimin. Në fund çdo gjë që duket anashkalua, pasi që Rabiot fajsoi nënën Veronique si agjente të tij që nuk ka mbyllur transferimin pozitivisht nga klubi prestigjioz spanjoll përcjell ORAinfo.

23 vjeçari i lindur në Saint-Maurice ishin afruar edhe në Milano, ai pa se Leonardo e njeh mirë atë që nga ditët kur ai punoi në PSG.

Pavarësisht thashethemeve, megjithatë, shpresat e klubit kuqezinjve për të nënshkruar atë janë ende të pakta, pavarësisht trazirave të fundit. /ORAinfo/

Komento: