Rabiot te Milan ? Vjen lajmi “bombë” nga Italia

17:05 | 05 Mars 2019

E pabesueshme por e vërtetë, por një nga mesfushorët më të mirë në Evropë, për talentin dhe moshën ende shumë të re, detyrohet të qëndrojë në stol çdo të diel.

Rabioti ka braktisur negociatat për rinovimin dhe ka zgjedhur të largohet nga Parisi në fund të sezonit, përcjell ORAinfo.

Futbollisti 23-vjeçar është bërë automatikisht një pjesë e vlefshme e tregut ndërkombëtar. Pra, shumë klube që janë të gatshëm për tranferuar nga verën e ardhshme.

Milani i Leonardos, ai i cili e ka kohë që po e kërkon yllin e PSG, do të jetë në mesin e skaudrave që do ta transferojë Rabiot, një lojtar i cili do të shërbejë si një ushqim për lëvizjet e Rossonerëve. /ORAinfo/

Komento: